Organizatori događaja bili su Srednja strukovna škola Marko Babić Vukovar, Hrvatski kuharski savez i Udruga kuhara Vukovarsko-srijemske županije na čelu sa gosp. Mikulić Damirom , s ciljem promicanja kuharskog zanimanja, očuvanja gastronomske baštine i poticanja izvrsnosti među mladim budućim profesionalcima.
Kroz natjecateljski program sudionici su pripremali tradicionalna jela u kotlićima, demonstrirajući kulinarske vještine, timski rad i poznavanje domaće gastronomije. Uz natjecateljski dio, događaj je pružio priliku za druženje, razmjenu iskustava i stjecanje novih znanja među učenicima i njihovim mentorima.
Stručni žiri činili su Ivica Ljubek, Dragan Visković ispred Hrvatskog kuharskog saveza i Željko Smiljanić ispred udruge "Veseli kotlić". Najuspješniji u pripremi pivskog gulaša u kotliću bili su učenici Srednje škole "Stjepan Ivšić" iz Orahovice, dok su u pripremi ribljeg paprikaša i graha sa suhim mesom najuspješniji bili učenici iz Srednje škole Stjepana Sulimanca iz Pitomače.
U okviru natjecanja održan je i Državni stručni skup za nastavnike predmeta kuharstvo u organizacji Agencije za strukovno obrazovanje i obrazovanje odraslih, tijekom kojeg su sudionici imali priliku pratiti kulinarske demonstracije i degustirati tradicionalna jela.